Minwax® PolyShades® Lakierobejca do Drewna, 946 ml – Wielofunkcyjne Wykończenie z Ochroną i Kolorem

186.00  z VAT

Minwax PolyShades łączy bejcę i poliuretan w jednym prostym kroku. Każda warstwa zapewnia bogaty kolor i trwałą ochronę, podkreślając jednocześnie usłojenie drewna. Produkt ten skraca czas wykończenia w porównaniu z bejcowaniem jednym produktem i zabezpieczaniem drugim.

 

Opis

Lakierobejca do drewna Minwax PolyShades 946ml

To łatwy w użyciu, doskonały, wysokiej klasy produkt prosto z USA!

Lakierobejca do drewna Minwax® PolyShades® to połączenie piękna bejcy do drewna i wytrzymałości lakieru poliuretanowego w jednym prostym kroku. Dostarcza bogaty kolor oraz długą ochronę uwydatniając strukturę drewna. Skraca czas pracy w porównaniu z innymi bejcami wymagającymi zastosowania lakieru.

Minwax® PolyShades®  jest dostępna w 14 kolorach i 2 odcieniach – błyszczącym i satynowym. Może być użyta na świeżym lub oszlifowanym drewnie. Jest idealna do barwienia mebli, szafek, drzwi, wykończeń.


Wskazówki dotyczące stosowania Minwax® PolyShades®

Ostrzeżenie dotyczące przygotowania:
Usuwanie starej farby poprzez szlifowanie, skrobanie lub inne sposoby może generować pył lub opary zawierające ołów. Narażenie na pył lub opary ołowiu może spowodować uszkodzenie mózgu lub inne negatywne skutki zdrowotne, zwłaszcza u dzieci lub kobiet w ciąży. Kontrola narażenia na ołów lub inne niebezpieczne substancje wymaga użycia odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak odpowiednio dopasowany respirator (zatwierdzony przez NIOSH) oraz odpowiedniego ograniczenia i oczyszczenia.

Etapy przygotowania:
1. Do drewna rozebranego, niebejcowanego lub surowego:
2. Przed rozpoczęciem, powierzchnia musi być sucha, czysta i wolna od brudu, tłuszczu i kleju.
3. Szlifować drewno zgodnie z kierunkiem włókien, używając drobnoziarnistego papieru ściernego (#220), aż do uzyskania gładkiej powierzchni.
4. Usuń cały pył ze szlifowania.
5. Aby zapewnić jednolitą akceptację koloru bejcy i piękne rezultaty, wstępnie zabezpiecz nowe lub surowe drewno olejowym środkiem Minwax® Pre-Stain Wood Conditioner, zgodnie z instrukcjami na etykiecie.
6. Dla wcześniej zabejcowanego drewna, które nie jest usuwane: Przed rozpoczęciem pracy powierzchnia musi być sucha, czysta i wolna od brudu, tłuszczu i kleju.

Etapy aplikacji:
1. Używając pędzla z naturalnego włosia, zanurzyć około cala w puszce, delikatnie stukając nim o wnętrze, aby usunąć nadmiar. Nałóż bardzo CIENKĄ, równą warstwę zgodnie z kierunkiem słojów. Upewnij się, że utrzymujesz “mokrą” krawędź.
2. Aby zminimalizować ślady pędzla i bąbelki po bejcowaniu, odchyl powierzchnię trzymając pędzel pod kątem 45 stopni i lekko przejedź włosiem po całej długości drewna.
3. Pozwól pierwszej warstwie wyschnąć przez 6 godzin lub dłużej. Czas schnięcia może się wydłużyć ze względu na wysoką wilgotność powietrza, niskie temperatury i nieodpowiednią wentylację lub w przypadku nałożenia zbyt grubej warstwy.
4. Lekko przetrzeć powierzchnię drobną wełną stalową (o gradacji 000 lub drobniejszej). Usunąć cały pył. Nałożyć drugą cienką warstwę zgodnie z powyższymi wskazówkami. Aby pogłębić kolor, nałóż trzecią warstwę.

Odcienie:Satynowy i błyszczący.
Stosowane narzędzia:Wysokiej jakości naturalny pędzel.
Zastosowanie:Wewnętrzne powierzchnie drewniane.
Ponowne malowanie:Po 6 godzinach.
Czas schnięcia:6 godzin.
Czyszczenie:Terpentyna.
Pokrycie11-14 metrów kwadratowych na litr.
Ilość pokryć:Standardowo 2. Większa ilość może być stosowana w celu uzyskania bogatszego koloru.
Rekomendowane zastosowanie:Meble, drzwi, akcesoria,szafy.

Informacje dodatkowe

Waga1.4 kg