Howard Butcher Block Conditioner 355 ml – preparat do konserwacji desek do krojenia

72.00  z VAT

Na stanie

SKU: BBC012 Kategorie: , , , , GTIN: 088682791201
Howard Butcher Block Conditioner to połączenie czystego oleju mineralnego klasy, wosku pszczelego i wosku Carnauba. Idealnie nadaje się do kondycjonowania i konserwacji wszystkich drewnianych bloków rzeźniczych, desek do krojenia, drewnianych misek i przyborów kuchennych.

Opis

Howard Butcher Block Conditioner 355 ml

Butcher Block Conditioner to połączenie czystego oleju mineralnego klasy, wosku pszczelego i wosku Carnauba. Idealnie nadaje się do kondycjonowania i konserwacji wszystkich drewnianych bloków rzeźniczych, desek do krojenia, drewnianych misek i przyborów kuchennych. Wysoka jakość oleju mineralnego przeznaczonego do kontaktu z żywnością wraz z wodoodpornymi właściwościami wosku pszczelego i wosku Carnauba pomaga odmłodzić drewno i zapobiec wysychaniu.

Bezpieczny dla wszystkich powierzchni drewnianych, które mają kontakt z żywnością, w tym: blatów z płyty wiórowej, desek do krojenia, drewnianych misek i przyborów kuchennych. Zawiera olej mineralny klasy spożywczej stabilizowany witaminą E. Olej mineralny nigdy nie jełczeje jak niektóre oleje roślinne.

  • Butcher Block Conditioner to rewitalizująca mieszanka prawdziwego wosku pszczelego, brazylijskiego wosku Carnauba (najtwardszy dostępny naturalny wosk) i czystego oleju mineralnego USP Food Grade.
  • Idealny do kondycjonowania i konserwacji wszystkich drewnianych bloków rzeźniczych, desek do krojenia, drewnianych misek i przyborów kuchennych
  • Właściwości penetrujące oleju mineralnego przeznaczonego do kontaktu z żywnością wraz z wodoodpornymi właściwościami wosku pszczelego i wosku karnauba pomagają odmłodzić drewno, zapobiegają wysychaniu, a nawet naprawiają ślady noża w drewnie
  • Regularne stosowanie odżywki pomaga sezonować i chronić drewno, zatrzymując olej mineralny i wilgoć na zewnątrz
  • Olej mineralny użyty w odżywce Butcher Block Conditioner przekracza wymagania FDA dotyczące bezpośredniego i pośredniego kontaktu z żywnością
  • Może być stosowany na blatach z bloków rzeźniczych, aby uzyskać naturalnie wyglądające satynowe wykończenie woskiem

Sposób użycia:
1. Usunąć plombę zabezpieczającą.
2. Przed użyciem delikatnie wstrząsnąć.
3. Nanieść czystą, miękką szmatkę.
4. Nadmiar wytrzeć czystą szmatką.
5. Odstaw na co najmniej 1 godzinę lub, jeśli to możliwe, na całą noc. W przypadku powierzchni niekondycjonowanych o grubości 1,5 cala i większej nałożyć 3-4 warstwy. Nakładaj na wszystkie strony, aby uzyskać równomierną penetrację.
6. Zetrzyj nadmiar czystą, miękką ściereczką. Zastosuj ponownie, gdy drewno wygląda lub wydaje się suche.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy sezonowanie drewna olejem do desek do krojenia Howard przed kondycjonowaniem za pomocą Butcher Block Conditioner.