Hemel Timbercare Aqua – preparat do konserwacji drewna

19.50  z VAT

Brak w magazynie

Hemel Timbercare Aqua bezbarwny środek konserwujący do drewna na bazie wody do aplikacji pędzlem. Wydajność: 4-5 m²/ litr.

Opis

Hemel Timbercare Aqua
bezbarwny środek konserwujący do drewna na bazie wody do aplikacji pędzlem,
dostępny w objętości 1 l.

Cechy produktu:

 • Zapobiega próchnicy powodowanej przez grzyby i owady
 • Łatwa aplikacja pędzlem
 • Bezwonny
 • Spełnia normy europejskie
 • Przyjazny dla środowiska
 • Gotowy do użycia


Gdzie można używać Hemel Timbercare Aqua?

 • Do drewna sosnowego i podobnego drewna iglastego do malowania i stosowania powyżej poziomu gruntu


Co to jest impregnacja, czym jest konserwacja drewna?

Impregnacja to proces impregnacji bieli drewna różnymi środkami chemicznymi przy użyciu specjalnych metod. Konserwanty dzielą się na dwie grupy w zależności od ich zawartości. Impregnaty wodne i syntetyczne. Konserwanty na bazie wody są bezwonne i bezpieczne dla zdrowia. Środki na bazie wody chronią przed robakami, grzybami i pleśnią w drewnie do 15 lat. Impregnacja zabezpiecza drewno od wewnątrz i zapobiega jego gniciu. Chociaż pozwala mu oddychać, pozwala mu wydalić wilgoć z wnętrza i przedłużyć jego żywotność. Drewno o miękkiej strukturze, takie jak sosna, można impregnować. Twarde drewno, takie jak Iroko i teak, ma zarówno naturalną trwałość ze względu na gęstą teksturę, jak i produkt nie może penetrować z powodu tej gęstej tekstury. Z tego powodu twardego drewna nie trzeba impregnować.

Gdzie stosuje się impregnację drewna?
Proces impregnacji stosuje się do wszelkiego rodzaju zastosowań budowlanych, okładzin elewacyjnych, mebli ogrodowych, ogrodzeń, tarasów, pergoli, pomostów, przystani, placów zabaw dla dzieci, terenów rolniczych i podobnego drewna. Zaimpregnowane drewno jest zabezpieczone od wewnątrz i zabezpieczone przed gniciem.

Jakie są metody impregnacji wodnej?
Impregnat ochronny do drewna nakłada się pędzlem, wałkiem lub metodami zanurzeniowymi, powszechnie stosowanymi w przemyśle, w zależności od szerokości powierzchni nakładanej i obszaru zastosowania. Środki do konserwacji drewna Hemel są gotowe do użycia, nie wymagają rozcieńczania. W celu uzyskania najlepszych efektów zalecamy stosowanie się do sposobów aplikacji i ilości podanych w kartach technicznych zakupionego produktu. Impregnacji nie można nakładać na drewno malowane/lakierowane, drewno należy wcześniej przeszlifować, a także oczyścić z brudu i kurzu.

Czy stosowanie produktów HEMEL Timbercare Aqua Impregnation w pomieszczeniach jest szkodliwe?
Nie ma szkody dla zdrowia. Drewno zaimpregnowane produktem musi być całkowicie suche przed montażem wewnątrz pomieszczeń. Jeśli zamierzasz nakładać impregnat na zmontowane drewno, upewnij się, że miejsce aplikacji jest dobrze wentylowane, aby zapewnić całkowite wyschnięcie.

Czy mogę chronić moje drewno, stosując po prostu impregnat HEMEL Timbercare Aqua Impregnation?

Sam produkt HEMEL Timbercare Aqua Impregnation nie wystarczy do zabezpieczenia drewna. HEMEL Timbercare Aqua to impregnat do drewna i drewna; Nie chroni przed pleśnią, grzybem i inwazją oraz nie chroni przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. Stosując paroprzepuszczalne lakiery, oleje czy farby do drewna, przedłużasz żywotność swojego drewna, chroniąc je przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi i promieniami słonecznymi (UV).

Czy kolor drewna zmienia się po zastosowaniu impregnatu HEMEL Timbercare Aqua?

Chociaż impregnat jest produktem bezbarwnym, może występować bardzo niewielka różnica koloru w porównaniu z rodzajem drzewa.

Skąd mam wiedzieć, czy nanoszę wystarczającą ilość produktu podczas nakładania impregnatu HEMEL Timbercare Aqua?

Możesz porównać metr kwadratowy powierzchni, którą aplikujesz do impregnacji oraz ilość zużywanego produktu z wartością podaną w rubryce „ilość zużycia”. Należy również zadbać o to, aby całkowicie zwilżyć drewnianą powierzchnię produktu, aby zapewnić nałożenie wystarczającej ilości produktu.

Przygotowanie powierzchni:

 • Powierzchnia drewna musi być nieskazitelna, a wilgotność drewna poniżej 20%.


Aplikacja:

 • Produkt jest gotowy do użycia i nie wymaga rozcieńczania/ Nakładać produkt na drewno za pomocą pędzla, aż do całkowitego zamoczenia.
 • Odczekaj 24 godziny do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem powłoki. Instrukcje:

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO/ZEWNĘTRZNEGO. SZKODLIWE DLA PSZCZÓŁ – NIE STOSOWAĆ DO KONSERWACJI DREWNIANYCH ULI!

 1. Trzymaj produkt zamknięty, gdy nie jest używany.
 2. Ogólna temperatura stosowania produktu wynosi od 15°C do 25°C przy wilgotności względnej w zakresie 40-65%.
 3. Wilgotność drewna powinna wynosić maksymalnie 20%.
 4. Produkt należy chronić przed zamarzaniem i przechowywać w temperaturze od 5°C do 35°C.
 5. Narzędzia malarskie po aplikacji należy umyć mydłem i dużą ilością ciepłej wody.

Preparat może być stosowany do wszelkiego rodzaju drewnianych konstrukcji budowlanych, okładzin elewacyjnych, mebli ogrodowych, ogrodzeń, tarasów, pergoli, molo, przystani, placów zabaw dla dzieci.

Środki konserwujące na bazie wody chronią drewno przed robakami, grzybami i pleśnią przez okres do 15 lat. Impregnacja chroni drewno od wewnątrz i zapobiega jego gniciu. Podczas gdy pozwala mu oddychać, pozwala wydalić wilgoć do środka i przedłużyć jego żywotność.